Mis värk on?

See on lugu sellest, kuidas kolm rahvatantsijat – Sigrid, Hanna ja Egle (ehk lühemalt S.H.E) – otsutasid ühel ilusal päeval, et oleks aeg proovida elu pea alaspidi. Siia kirjutame lugusid oma Uus-Meremaa seiklustest, elust ja olust.

Missioon

Ega me siis Uus-Meremaale niisama lähe. Pigem ikka missioonitundest. Nimelt on meie eesmärgiks selle aasta jooksul valmis saada Sigrid von Praatsi lõputöö teemal “Mida lambad loevad, kui neil und ei tule?”. Teemast tulenevalt sai reisi sihtkohaks valitud pika valge pilve maa, sest teatavasti elab seal ühe inimese kohta 20 lammast. Selleks, et teadustöö paremini sujuks, sai igaüks meist kindla tööülesande.

Meist

Egle ülesandeks on määrata kindlaks lammaste ruumiline paiknemine ning teostada lammaste mõõtmisi. Tema on meie modell. Lihtsalt teed pilti ja ongi ilus, alati. Teda hüütakse rahvapäraselt Egle von Zebraks või Ahviajuks. Eglel on väga osavad näpud. Kui lammaste ruumiline paiknemine on määratud võib ta ajaviiteks neile patse punuda. Reisi jooksul soovib Egle omandada maoori keele.

Hanna teeb kindlaks lammaste sotsiaalse ja psühholoogilise olukorra ning vajadusel määrab neile sobivad teenused ja toetused. Hanna on meie pesamuna. Tal on väga ilmekad kulmud. Rahvas räägib, et nende järgi on võimalik ka ilma ennustada. Hanna on meil ka karmoškavirtuoos. Rahvapäraselt tuntakse teda kui Ester või ka Nirk.

Sigrid on meie töödejuhataja. (Ehk siis Egle ja Hanna töötavad ning tema vaatab pealt.) Lisaks teostab ta lammaste veterinaarset läbivaatust. Tema on meie tugi. Sigrid on meist kõige rohkem rännanud ning maailma näinud. Ta on oma oma müügioskusi näidanud nii USA-s kui Kanadas. Rahvapäraselt tuntakse teda kui Siki või Tatjana Totter. Siki on tulevane karmoškavirtuoos (loodetavasti). Kuna doktor von Praats on ka peaaegu paberitega loomaarst, siis kõik kodused võite olla rahulikud – meie tervisliku heaolu eest hoolitseb professionaal (peaaegu)!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s